Pułapki w sieci

Jak korzystać z sieci, aby się w nią nie zaplątać? Czyli jak seniorzy powinni bezpiecznie korzystać z Internetu, aby nie wpaść w zastawiane w Internecie pułapki. Surfowanie po sieci ma wiele zalet i może przynieść wiele korzyści osobom starszej generacji, jednak umiejętność poruszania się po niej jest podstawą bezpieczeństwa.

Pomoc dla ukraińskich dzieci

Działania wojenne w Ukrainie doprowadziły do zniszczeń w wielu miastach. Matki z maleńkimi dziećmi musiały opuścić swoje domy, większość z nich znalazła schronienie w Polsce. Potrzeby humanitarne najmłodszych uciekinierów rosną w szybkim tempie. Włączamy się w aktywne niesienie pomocy ukraińskim dzieciom.

Ukraińskie dzieci w polskich przedszkolach

W bieżącym roku szkolnym liczba przedszkolaków w jednej grupie przedszkolnej, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień oraz rodzaju niepełnosprawności, może być zwiększona maksymalnie o troje dzieci będących obywatelami Ukrainy.

Wyrównywanie szans edukacyjnych

Każde dziecko, bez względu na miejsce urodzenia, powinno mieć równe szanse edukacyjne i rozwojowe. Za wzmacnianiem potencjału dziecka i odkrywaniem jego talentów stoją często uważni i wrażliwi opiekunowie.

Wspólny Dom - prace zakończone!

Mamy To! W dniu dzisiejszym zakończyliśmy przygotowania do otwarcia placówki, teraz jeszcze kwestie porządkowe w ogrodzie i czekamy już tylko na dzieciaki.
W finalnym etapie prac skupiliśmy się na zabezpieczeniu przestrzeni, tak aby w każdym dostępnym miejscu Wspólnego Domu dzieci mogły bez obaw bawić się, uczyć i rozwijać.
Dotarły również do nas materace - także znajdziecie u nas miejsce dla amatorów drzemek - pamiętajcie tylko, aby zapakować kocyk i ulubioną poduszę :)
 
Od 5 października ruszamy z Warsztatami - szczegóły znajdziecie na naszej stronie pod tytułem: Wspólny Dom - Warsztaty rozwojowe dla Dzieci z Ukrainy.