Pomoc dla ukraińskich dzieci

Działania wojenne w Ukrainie doprowadziły do zniszczeń w wielu miastach. Matki z maleńkimi dziećmi musiały opuścić swoje domy, większość z nich znalazła schronienie w Polsce. Potrzeby humanitarne najmłodszych uciekinierów rosną w szybkim tempie. Włączamy się w aktywne niesienie pomocy ukraińskim dzieciom.

Ukraińskie dzieci w polskich przedszkolach

W bieżącym roku szkolnym liczba przedszkolaków w jednej grupie przedszkolnej, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień oraz rodzaju niepełnosprawności, może być zwiększona maksymalnie o troje dzieci będących obywatelami Ukrainy.

Ukraińskie sieroty

W domach dziecka w Ukrainie przed wybuchem wojny wychowywało się ok. 98 tysięcy dzieci. Będą one prawdopodobnie sukcesywnie ewakuowane ze swoimi opiekunami do Polski. Dla porównania w polskich domach dziecka przebywa obecnie około 17 tysięcy dzieci.

Wyrównywanie szans edukacyjnych

Każde dziecko, bez względu na miejsce urodzenia, powinno mieć równe szanse edukacyjne i rozwojowe. Za wzmacnianiem potencjału dziecka i odkrywaniem jego talentów stoją często uważni i wrażliwi opiekunowie.

Przekaż darowiznę

Przekaż darowiznę
TWOJA DAROWIZNA TO SZANSA NA ZMIANĘ PRZYSZŁOŚCI NAS WSZYSTKICH!
DZIĘKUJEMY!

Każda przekazana Fundacji WWN kwota zostanie przeznaczona na realizację naszych celów statutowych oraz projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.


Dane do przelewu:
Fundacja WWN
Adres: ul. Mołdawska 9, 02-127 Warszawa
Numer konta: 
93 1140 2004 0000 3802 8251 3028
Tytuł przelewu: Darowizna na Fundację WWN

PROJEKT WSPOLNY DOM:
Numer konta: 50 1140 2004 0000 3202 8251 3029
Tytuł przelewu: Darowizna na rzecz dzieci z Ukrainy


 
PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ SKORZYSTAJ Z ODLICZENIA PODATKOWEGO.