Zmiany Klimatu

Ponad 90 % utraty bioróżnorodności oraz deficytów wody spowodowane jest wydobywaniem zasobów naturalnych. Zeszłego lata odnotowano za kołem podbiegunowym temp o 5ºC wyższą niż zwykle. Przy globalnym ociepleniu o 2ºC zniknie 99% raf koralowych, pokrywa Grenlandii, a poziom mórz podniesie się o 7 metrów!

Gospodarka w obiegu zamkniętym

12% materiałów w przemyśle UE pochodzi z recyklingu (Eurostat, 2016). Konieczne są zmiany w kierunku wprowadzania produktów trwałych, nadających się do naprawy oraz narzędzia wpierające świadomy wybór produktów. Elektroniczny paszport może być skutecznym rozwiązaniem.

Woda wokół nas

Według wyliczeń organizacji ekologicznych zakręcanie kranów przy myciu zębów w czteroosobowym gospodarstwie domowym to oszczędność 900 litrów wody miesięcznie. Jeżeli przecieka nam kran i woda kapie z częstotliwością 1 kropli na sekundę – rocznie tracimy prawie 12 tys. litrów wody.

Obszary wiejskie

Zmianom klimatu towarzyszą w ostatnich latach nagłe zjawiska atmosferyczne, susza rolnicza oraz brak wody do nawodnień. Dlatego na dotkliwe skutki ich wystąpienia, muszą być przygotowani także mieszkańcy i przedsiębiorcy obszarów wiejskich, co wymaga wiedzy i doświadczenia w tym zakresie.

Przekaż darowiznę

Przekaż darowiznę
TWOJA DAROWIZNA TO SZANSA NA ZMIANĘ PRZYSZŁOŚCI NAS WSZYSTKICH!
DZIĘKUJEMY!

Każda przekazana Fundacji WWN kwota zostanie przeznaczona na realizację naszych celów statutowych oraz projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Dane do przelewu:
Fundacja WWN
Adres: ul. Zwycięstwa 50/4, 44-100 Gliwice
Numer konta: 58 1140 2004 0000 3802 7632 4282
Tytuł przelewu: Darowizna na Fundację WWN
 
PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ SKORZYSTAJ Z ODLICZENIA PODATKOWEGO.